Breussova masáž


Breussova masáž je jemná energetická masáž s regeneračními účinky na páteř. Vyživuje ploténky, zlepšuje prokrvení, výživu i okysličení jednotlivých obratlů. Breussova masáž uvolňuje napětí a tenzi okolo páteře a odstraňuje bolesti zad.

Páteř je po masáži  zrelaxovaná, obratle jsou ve správné poloze a klient prožívá pocit hluboké fyzické i psychické úlevy. Breussova masáž podporuje klidný spánek, detoxikaci a regeneraci organismu.

Obrazek Úspěšně se také používá jako pomocná metoda při různých onemocněních páteře. Breussova masáž slouží nejen jako řešení již vzniklého problému (degenerace ploténky), ale zabývá se hlavně prevencí.

Obrazek Podle Rudolfa Breusse neexistují opotřebované ploténky, nýbrž zdegenerované, které se touto masáží regenerují.

Při masáži se používá vynikajících účinků třezalkového oleje.

UPOZORNĚNÍ: Třezalkový olej může vyvolat zvýšenou fotosenzibilitu. Po jeho použití se nedoporučuje vystavovat masírovaná místa na slunci.

Masáž je možno libovolně opakovat.

Meziobratlová ploténka je pružná destička sloužící k odpružení a rotaci páteře, tlumí nárazy, kterým je páteř vystavena např. při chůzi, běhu, skoku. S přibývajícím věkem a vlivem vzpřímeného držení těla na ní vznikají degenerativní změny. Je-li ploténka zmáčknuta, ztrácí postupně svůj objem, pružnost, funkci a postupně degeneruje nebo dojde k jejímu výhřezu. Speciálními masážními hmaty při dostatečném vmasírování masážního třezalkového oleje se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. V některých případech je možné bezbolestné navrácení vychýlených meziobratlových plotének hrudních nebo bederních.

Obrazek

Indikace – kdy masáž doporučujeme


 

  • vhodná k vyrovnání celkové statiky organismu
  • uvolňuje psychické, fyzické a energetické bloky
  • vyrovnává záda, dbá na správné postavení páteře
  • upravuje špatné držení těla
  • zmírňuje svalovou dysbalanci
  • uvolňuje meziobratlové ploténky je vhodná i u starých lidí, dokonce i při prokázané osteoporóze

Kontraindikace – kdy masáž nedoporučujeme


  • Jelikož je masáž velmi jemná, nejsou známy kontraindikace.